Domů   RSS   Registrace  

Kabelová televize a příjem DVB-T2 ??? ... máte vyřešeno !!! | CORSAT

Nacházíte se zde: www.corsat.cz  » Menu  » Příbor - KABELOVÁ TELEVIZE  » Kabelová televize a příjem DVB-T2 ??? ... máte vyřešeno !!!

Kabelová televize a příjem DVB-T2 ??? ... máte vyřešeno !!!

V současné době probíhá přechod z digitálního formátu DVB-T na nový formát DVB-T2, jak se tento přechod dotkne zákazníků kabelové televize v Příboře?

 

V kabelové televizi v Příboře se primárně všechny televizní programy – a to ve vysokém rozlišení HD i ve standartním rozlišení SD – šíří ve formátu DVB-C, a to již několik let. Chystaná a probíhající změna přechodu na DVB-T2 se formátu DVB-C používaného v síti kabelové televize netýká, formát DVB-C nebude procházet žádnou změnou.

Naprostá většina televizních přijímačů je vybavena tunerem pro příjem DVB-C, jen malý zlomek starších analogových televizních přijímačů tento tuner nemá.  

Proto si zákazník musí jen zkontrolovat, zda má opravdu správně naladěn televizní přijímač v režimu DVB-C – tzn. zjednodušeně řečeno - při ladění je třeba zadat – digitální ladění – kabelový tuner, nikoli anténa.

Pokud zákazník provede správné naladění – televizní přijímač naladí cca 180 předvoleb s jednotlivými televizními programy – v kvalitě HD i SD, a to jak volně šířené, tak programy kódované z placené nabídky.

Digitální vysílání DVB-T šířené v současné době v kabelové televizi je pouze doplňkové a postupně, včetně stále ještě vysílaného analogového vysílání, bude vypínáno.

 

Takže zákazník kabelové televize nemusí kupovat nový televizní přijímač ani žádný setbox?

Ano, nemusí, pro příjem televizních programů kabelové televize ve formátu DVB-C zákazník nepotřebuje přijímač s tunerem pro DVB-T2 a kompresí H.265 HEVC.

 

Pokud mám problémy s naladěním, či nějaký dotaz, kde s mohu obrátit ?

Pokud potřebujete poradit či máte nějaký problém s příjmem televizních programů v kabelové televizi, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

 

CORSAT s.r.o., K Nemocnici 18, Nový Jičín

nebo Lidická 480, Příbor (vedle PENNY MARKETU)

tel: 556 710 590   603 531 164,          Příbor - 595 179 798

 Kontakty

CORSAT s.r.o.
556 710 590
595 179 799
603 531 164
 
corsat(zavináč)corsat.cz
 
 

Náš tip

Předpověď počasí